Axi online

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Windows
Blog

GMail i Windows Phone - ogień i woda?

Google od jakiegoś czasu stara się utrudniać życie użytkownikom telefonów z systemami innymi niż Android. Jednym z tego przejawów jest nieintuicyjne działanie przycisku skasuj w skrzynce odbiorczej. Po zalogowaniu na GMaila wiadomości nadal widnieją w odebranych/wszystkich. Rozwiązać ten problem można wchodząc na adres http://m.google.com/sync/settings koniecznie z urządzenia mobilnego i modyfikując parametry synchronizacji wybranych urządzeń.

Rozwiązanie zaczerpnięte z wpisu: http://www.neowin.net/news/how-to-use-google-services-in-windows-phone-8


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Jeszcze jedno miejsce autostartu programu

Wydawało mi się, że jedynymi miejscami w których konfigurowane są programy uruchamiane przy starcie systemu to:
1) w przypadku „mniej sprytnych” programów: Start->Wszystkie programy->Autostart
2) dla tych „bardziej sprytne”: klucze Run w rejestrze systemu windows dostępne wygodnie, zbiorczo, po uruchomieniu msconfig.

Po zainstalowaniu ASUS AI Suite II spotkała mnie jednak niespodzianka, ponieważ program startował wraz z systemem, choć w żadnej z powyższych lokalizacji go nie było. Krótka chwila googlania pozwoliła znaleźć odpowiedź — program ten rejestruje się w narzędziu systemowym Harmonogram zadań (w wersji ang. Task Manager) jako uruchamiany przy zdarzeniu jakim jest start sytemu. Wyłączenie go tam rozwiązało problem przymulania startu systemu, a ja dowiedziałem się o jeszcze jedno miejscu, które można sprawdzić, gdy nie wiadomo skąd pojawił się auto-startujący program.


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Zmiana adresu MAC karty sieciowej

Adres MAC jest fizycznym adresem karty sieciowej (w przeciwieństwie do adresu logicznego IP). Mimo to czasem zdarza się, że potrzeba go zmienić. W niektórych przypadkach funkcjonalność taką zapewnia oprogramowanie – sterownik. Jeśli jednak nie mamy tyle szczęścia trzeba będzie pofatygować się do rejestru systemu Windows.

W tym celu wybieramy Uruchom i wpisujemy regedit.
Czytaj 1 komentarzy... >>

 

Zmiana położenia kont użytkowników w Windows 7, Vista, XP

Osobiście nie lubię trzymać swoich danych na dysku systemowym, więc przy okazji przesiadki na nowy system Microsoftu – Windows 7 – poszukałem jak zmienić lokację kont użytkowników (działa też w Viście i XP) z domyślnej C:\Users na własną. Odpowiedź znalazłem bardzo szybko: źródło. Dzięki takiej zmianie prawidłowo działają linki do wszystkich tzw. bibliotek (obrazy, muzyka, pobrane, itp.), jak również programy dane związane z danym użytkownikiem trzymają lokalnie. Oczywiście nadal zachowane są prawa dostępu do folderów Smile.

Na skróty:

Aby zmienić lokację gdzie tworzone są nowe foldery użytkowników (przy braku bieżących danych można po zmianie utworzyć nowe konto, a dotychczasowe skasować i w pełni cieszyć się poprawnym ulokowaniem):

  1. Utworzyć docelowy folder użytkowników, np. G:\Users
  2. Uruchomić regedit
  3. Otworzyć ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
  4. Zmienić wartość ProfilesDirectory i zmienić na pożądaną np. G:\Users
  5. Nowe konta będę tworzone w nowej lokalizacji

Zmiany lokalizacji istniejącego użytkownika na razie nie potrzebowałem, więc odsyłam do podanego we wstępie źródła.


Czytaj 0 komentarzy... >>
 


Menu

Przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Polecane strony

KSPO

rowerowanie.pl